Szanowni Państwo,

Przedstawiamy serię mobilnych drukarek termicznych, które znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzebna jest mała, szybka, lekka i wydajna drukarka.

Drukarka wielofunkcyjna, przenośna. Przygotowana do pracy w trudnych warunkach. Przykładem mogą być służby leśne, które wykorzystują ją np. podczas ewidencji drewna. Na drugim krańcu skali są lekarze, szczególnie pierwszego kontaktu, odwiedzający pacjentów w domach. W zasadzie jest to uniwersalne urządzenie, mogące znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie wystarczy czarno-biały wydruk na papierze o szerokości 112 mm.

Solidna konstrukcja, wodoodporność oraz pojemny akumulator zapewnią komfort pracy z drukarką w praktycznie każdych warunkach. Zastosowany w niej mechanizm pozwala na szybki wydruk na papierze o szerokości do 112 mm z rozdzielczością 8 punktów na mm. Komu przyda się taka drukarka?

Przede wszystkim osobom, którzy cenią sobie szybkość i mobilność podczas wydruków w terenie.

Mobilne drukarki termiczne MEFA z serii 15,18,Eskulap oraz Spedytor to drukarki termiczne liniowe. Wydruk wymaga papieru, który pod wpływem podgrzania zmienia barwę. Druk tego typu jest monochromatyczny. Ekstremalnie prosta konstrukcja drukarki powoduje, że może ona pracować w wielu środowiskach. Zdecydowanie radzi sobie w terenie. Nie straszne są jej deszcz, mgła, strumień wody, mróz czy upadek. To jest tak proste urządzenie, że w zasadzie nie ma się w nim co zepsuć. A przy okazji jego obudowa chroniona jest gumową osłoną. W kolorze w zasadzie dowolnym.

Drukarki pracują cicho i szybko a wydruk jest czytelny. Skaner do kodów kreskowych bez problemu odczytuje wydrukowane kody zawarte w receptach czy listach przewozowych.System podajnika papieru pozwala na jego bardzo szybką wymianę. Nie jest potrzebne żadne przekładanie papieru. Wystarczy umieścić rolkę w kasecie i ją zamknąć. W przypadku, gdy rolka jest mniejszej szerokości niż standardowa, niezbędne może się okazać zastosowanie dostarczanego ogranicznika papieru.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby drukować etykiety samoprzylepne ( dotyczy modeli MEFA-18 / MEFA 18M / SPEDYTOR ). Wystarczy wymienić rolkę papieru termicznego na rolkę etykiet. Papier samoprzylepny ciągły bądź o określonym rozmiarze etykiety nie stanowi problemu - drukarka po włączeniu TRYBU ETYKIET sama rozpoznaje etykietę.

Po więcej informacji zapraszamy na dalsze strony poświęcone naszym drukarkom.

Pozdrawiamy,

MEFA Sp. z o.o.